Главная » 2018 » Грудень » 7 » Голодомор 1932-1933 років в Україні
08:39
Голодомор 1932-1933 років в Україні
 В останні дні листопада традиційно в нашому ліцеї пройшла урочиста лінійка-память «На підвіконні палахтить скорботи полум'я священне» . Викладач історії Коротаєва І.В. підготувала разом з учнями екскурс  в історичні події того часу. Роки державної незалежності України стали часом складного усвідомлення причин перебігу та наслідків національної катастрофи українців, яка мала місце в 1932-1933 роках. Минуло 85 років від тих подій, але пам’ять постійно нагадує про ті події. Великий голод забрав за різними підрахунками близько 9 млн. життів. Національна пам'ять формує національну свідомість. Без національної пам’яті немає майбутнього нації. У пам’яті українців та інших націй голодомор 1932-33 рр. назавжди залишиться однією з великих трагедій минулого, яка сприймається на рівні емоцій.

    Викладач літератури Колодка О.О. разом з ведучими показала через поетичні твори переживання і біль покоління, яке пережило голодні роки, ознайомила присутніх з виданими Інститутом національної пам ’яті «Національною книгою пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні» та книгою «Голодомор 1932-1933 років в Україні. Документи та матеріали». Побачені відео- та фотоматеріали не залишили нікого з присутніх байдужими до пережитої трагедії.

Викладачами було проведено анкетування серед учнів нашого ліцею про ставлення сучасного покоління до хліба. Чи знає сучасне покоління  справжню ціну хліба, наскільки він був дорогим в роки голоду і в роки другої світової війни, як маленький кусочок хліба  рятував життя людям? Невеличкий шматочок хліба, яким пригощали присутніх, став імпульсом до переосмислення подій історії і сучасності , власного ставлення до такого щоденного продукту як хліб. Мусимо пам'ятати уроки своєї історії, замислюватись над тим, що відбувається сьогодні, плекати в собі людяність і доброту, співчуття і розуміння ближнього, будьмо гідними нащадками свого народу, своєї землі!
Просмотров: 12 | Добавил: lusenkodima | Рейтинг: 5.0/1
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]