ЗАПОРІЗЬКИЙ ПРОФЕСІЙНИЙ ЛІЦЕЙ ЗАЛІЗНИЧНОГО ТРАНСПОРТУ - Типи депо. Цехи та відділення депо

Типи депо. Цехи та відділення депо

 

         На сеті залізних доріг експлуатуються будівлі депо наступних типів: ступінчаті, павільйоні, вітрові, комбіновані. Такі різні типи депо склалися історично по мірі пристосування існуючих раніш паровозних депо під локомотивні. Нові будівлі тепловозних депо будуються за типовими, економічно затвердженим проектам з урахуванням міських умов

         На деповській території розташовують усі пристрої, складові приміщення. Їх розташування повинно забезпечувати поточність операцій в обслуговуванні тепловозів на коліях депо та відсутність зустрічних переміщень. Компресорна, котельна, стійла для реостатних випробувань розташовуються окремо від виробничих приміщень.

         Основними ремонтними цехами є цеха ремонтів ТР-1, ТР-2, ТР-3 та технічного обслуговування ТО-3. Ці цехи розташовані в стійлової частини депо, які мають оглядові канави. Кількість стійл для кожного цеху визначається по заданої програмі ремонту. Цеха  ремонтів ТР-3 та ТР-2 є в спеціалізованих ремонтних або в крупних ремонтно-експлуатаційних депо. Ці цехи розташовані в прямокутних секціях депо.

         Цехи ремонту ТР-1 та технічного обслуговування ТО-3 звичайно з’єднують, тому що спеціальної оснастки їх стійла не вимагають. В стійлової частини депо розташовують також стійло одиночної заміни колісно-моторних блоків, стійло зі верстатом для обточування колісних пар, стійло для окраси (в великих ремонтних депо).

         Заготовчий цех депо об’єднує в собі цілий ряд відділень, в яких ремонтують зняті вузли та агрегати. Ці відділення розташовують в майстернях  депо, що прибудовані вздовж основних цехів. Розташування відділень заготовчого цеху, їх площа та обладнання визначаються типом депо, його виробничою програмою та спеціалізацією. При цьому ураховуються діючі вимоги по охороні праці, норми технологічного проектування, перспектива та ін.

         До відділень заготовчого цеха, в яких безпосередньо ремонтуються вузли та агрегати тепловозу, відносяться: дизель-агрегатне, з ремонту електричних машин, возове з колісно-токарною ділянкою, з ремонту секцій холодильників, електроапаратне, з ремонту акумуляторних батарей, автогальмове, з ремонту КВП, з ремонту пристрою АЛС, фильтроємкосне, з ремонту паливної апаратури, з ремонту роликових підшипників, дизельна ділянка, по ремонту радіозв’язку. Крім того, заготовчий цех має ряд відділень, в яких роблять відновлення зношених деталей, їх механічну обробку або виробництво нових. До таких відділень відносяться: механічне (або цех),  термічне, гальванічне, слюсарне, столярне, малярне та ін.

         Для забезпечення ремонту та технічного обслуговування обладнання депо та виробничих будівель, а також виготовлення та ремонту технологічної оснастки та інструменту в депо є допоміжні відділення ремонтно-господарське, з ремонту електросилового обладнання, інструментальне, експериментальне, ремонтно-будівниче.