ЗАПОРІЗЬКИЙ ПРОФЕСІЙНИЙ ЛІЦЕЙ ЗАЛІЗНИЧНОГО ТРАНСПОРТУ - Розподіл і облік локомотивів та МВРС по видах роботи і стану

Розподіл і облік локомотивів та МВРС по видах роботи і стану

 

Всі локомотиви та МВРС розподіляються по залізницях, зараховуються на їхній баланс і складають так називаний інвентарний парк доріг. У межах кожної дороги локомоти розподіляються по окремим локомотивним депо, знаходяться на їхньому балансі і складають інвентарний парк депо. Кожен одержаний локомотив та МВРС зараховується в інвентарний парк депо і дороги з моменту підписання акта приймання.

Кількісний розподіл локомотивів та МВРС по дорогах та депо вирішується на основі планованого річного вантажообігу і пасажирообороту з урахуванням усіх видів допоміжної роботи. Якісний розподіл локомотивів (по серіях і типах) по дорогах і депо здійснюється з урахуванням уніфікованої маси поїздів, швидкості руху й інших факторів, що поліпшують якість використання локомотивів. Виходячи з цього, а також при змінах обсягу роботи з перевезення за вказівок може здійснюватися часткова передислокація тепловозів по дорогах.

Локомотивний парк залізниць обслуговує усі види руху і в залежності від виду і характеру виконуваної роботи підрозділяється на наступні групи: пасажирські, вантажні, передатні, вивізні і диспетчерські, підштовхувальні, господарські, спеціальні, маневрові і зайняті на інших видах робіт.

Інвентарний парк тепловозів підрозділяється на дві групи: парк тепловозів у розпорядженні дороги (депо) і парк тепловозів поза розпорядженням дороги (депо).  Весь тепловозний парк, що знаходиться у розпорядженні дороги (депо)  поділяється на експлуатаційний і не експлуатаційний. Експлуатаційний парк складають справні тепловози, що знаходяться на всіх видах роботи, під технічними операціями, в очікуванні роботи як на станційних коліях, так і в основному й оборотному депо, а також тепловози, що знаходяться на технічному обслуговуванні ТО-1, ТО-2 у межах встановлених норм часу простою.

Не експлуатаційний парк тепловозів поділяється на наступні групи: несправні; під облаштуванням або модернізацією; резерв управління дороги: справні; ті, що переміщаються або перебувають у процесі здачі і приймання; виключення, що очікують виключення  з інвентарю.