ЗАПОРІЗЬКИЙ ПРОФЕСІЙНИЙ ЛІЦЕЙ ЗАЛІЗНИЧНОГО ТРАНСПОРТУ - Порядок дії працівників при наданні допомоги поїздові, що зупинився на перегоні,що йде позаду

Порядок дії працівників при наданні допомоги поїздові, що зупинився на перегоні, локомотивом поїзда, що йде позаду на ділянках, обладнаних автоблокуванням і поїзним радіозв'язком, за умови гарної видимості для надання допомоги поїздові, що зупинився на перегоні, можна використовувати: поодиноко рухавшийся локомотив, що рухається по перегону слідом за поїздом, що зупинився; локомотив, відчеплений від поїзда вантажного поїзда або без відчеплення від нього ведучого локомотива.

Забороняється для надання допомоги відчіплювати локомотив від людського поїзда, поїзда, у якому є небезпечні вантажі класу 1 (вибухонебезпечні матеріали).

Коли допомога робиться одиночним локомотивом, що рухається по перегону слідом за поїздом, що зупинився, наказ передається за формою: «Машиністові локомотива поїзда №   .Зробіть допомогу поїздові №      , що зупинився перед на       км пк ДНЦ (Прізвище)».

Коли допомога робиться локомотивом, що відчіплюється від поїзда, що йде позаду, наказ передається за формою: «Машиністові поїзда № Закріпите поїзд поїзда, відчепитеся від нього і зробіть допомогу поїздові         , що зупинився перед на       км пк   ДНЦ (Прізвище)» (машиністові локомотива ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ відчіплювати локомотив від поїзда без закріплення вагонів від самовільного відходу.

Коли допомога робиться вантажним поїздом, що рухається позаду, без відчеплення від нього ведучого локомотива, здійснюється у виняткових випадках і тільки на ділянках, установлених наказом, за умови: якщо вага і довжина поїзда, що використовується для надання допомоги, не перевищує встановлених норм.

Надання допомоги вантажному поїздові, що розчепився на перегоні, для з'єднання частин поїзда здійснюється у випадках, передбачених ІРП п.7.10 тільки на прохання машиніста поїзда, у якому відбулося роз'єднання. Допомога може бути зроблена одиночним локомотивом, що рухається слідом за поїздом або вантажним поїздом, який рухається за ним без відчеплення від нього ведучого локомотива.