ЗАПОРІЗЬКИЙ ПРОФЕСІЙНИЙ ЛІЦЕЙ ЗАЛІЗНИЧНОГО ТРАНСПОРТУ - Особливості експлуатації тепловозу в зимових умовах

Особливості експлуатації тепловозу в зимових умовах

 

В зимовий період ускладнюється експлуатація та обслуговування тепловозу, окремих вузлів та агрегатів. Виникає надмірне охолодження води та мастила, погіршується робота палива, в погіршених умовах працює холодильник.

Успішна робота тепловозу взимку залежить від якісної підготовки для праці в зимових умовах, правильного догляду та експлуатації зі сторін локомотивних бригад. В шляху слідування локомотивна бригада повинна виконувати усі обов`язки, зв`язані з особливістю експлуатації тепловозу в зимових умовах, та несе відповідальність за збереження та правильне використання снігозахисних засобів.

При підготовки тепловозів для роботи в зимових умовах роблять заміну літній змазки на зимову відповідно інструкції та карти змазки. У журналі технічного стану ТУ-152 та книзі ремонту ТУ-28 повинна бути відзнака о переводі моторно-осьових підшипників та тягових редукторів на зимову змазку. Перевіряють та відновляють опалення.

Закрити усі щілини та нещільності у кабіні управління та кузові тепловозу. Ущільняють волоком місця проходу труб скрізь настильний лист та стінки кузову. Ремонтують та підганяють монтажні люки капоту, відновлюють замки. Приводять в полагоджений стан двері, засувні вікна кабіни управління, перехід, встановлюють щитки на жалюзі кузову у дизельному приміщенні. Перевіряють і також при необхідності ремонтують калорифери та обігрівачі для ніг, склоочистувачі та анті- крижані засоби, роботу термореле, електроманометрів та інших пристроїв, які контролюють та регулюють температуру води та мастила.

При низьких температурах зовнішнього повітря, а також при снігопадах роблять перехід на забір повітря з дизельного приміщення. Для цього зачиняють жалюзі бокових каналів та відчиняють люки на бокових стінках корпусів.

                При постановці тепловозу в депо в зимовий період необхідно щільно зачинити вікна та двері кабіни машиніста та дизельного приміщення, зачохлити жалюзі секцій холодильника, зачинити монтажні люки над секціями холодильника та клапани під шахтою.