ЗАПОРІЗЬКИЙ ПРОФЕСІЙНИЙ ЛІЦЕЙ ЗАЛІЗНИЧНОГО ТРАНСПОРТУ - 27ОП Норми перевезення ручної поклажі. Перевізні документи

27ОП   Норми перевезення ручної поклажі. Перевізні документи

 

15.1. До ручної поклажі належать предмети і речі незалежно від виду упакування, що легко переносяться і за своїми розмірами без труднощів розміщаються у вагонах на спеціальних місцях.  

Кожний пасажир має право безплатно перевозити з собою у вагоні ручну поклажу вагою до 36 кг на повний, пільговий, дитячий, безплатний проїзний документ, якщо її розмір за сумою трьох вимірів не перевищує 200 см.

15.2. Збереження ручної поклажі забезпечує її власник. Провідники  повинні вживати усіх залежних від них заходів для забезпечення збереження поклажі пасажирів.

15.3. На станціях, відкритих для багажних операцій, пасажирам до посадки в вагон надається можливість зважування ручної поклажі та оплати перевезення надлишків ваги або здачі частини ручної поклажі для перевезення багажем за окрему плату.

Перевезення з дорослим пасажиром надлишкової ваги ручної поклажі (крім вагонів з місцями для сидіння) вагою не більше ніж 14 кг оформляється з видачею пасажиру квитанції ЛУ-12а або перевізного документа, оформленого електронним способом.

Ручна поклажа, загальна вага якої перевищує 50 кг, до перевезення у пасажирських вагонах не допускається.

15.5. Кожний пасажир має право безоплатно перевозити при собі понад установлену норму ручної поклажі портфель, дамську сумку, лижі та палиці до них, сноуборд, вудлища, фотоапарат, відеокамеру та інші дрібні речі. 

Дозволяється перевозити при собі за рахунок норми ручної поклажі пасажира дитячі коляски (при проїзді дитини), велосипеди в розібраному та впакованому стані (не більше одного).

Перевезення велосипедів:

Ø у купейних та плацкартних вагонах нічних поїздів у  розібраному та впакованому стані за умови, що вони можуть вільно розміщуватись на місцях для ручної поклажі (за рахунок норми ручної поклажі).

Ø у вагонах регіональних поїздів на місцях, спеціально обладнаних для розміщення велосипедів, перевезення велосипедів здійснюється з обов'язковою оплатою як за 20 кг багажу, що оформлюється квитанцією за формою ЛУ-12а чи перевізним документом, оформленим електронним способом.

Ø у поїздах "Інтерсіті" та "Інтерсіті+" перевезення велосипедів не дозволяється за відсутності технічних умов (місць) для їх розташування у вагоні.

Пасажир забезпечує збереження велосипедів під час перевезення.

15.9. Забороняється перевезення в ручній поклажі зброї (крім службової та мисливської зброї), вибухових, отруйних, смердючих, інфекційних, радіоактивних речовин, спирту, бензину, гасу, ацетону та інших вогненебезпечних, легкозаймистих, самозаймистих речовин, а також ручної поклажі, яка може зіпсувати або забруднити речі інших пасажирів.

Ручна поклажа розміщується:

у пасажирських купейних, плацкартних та спальних вагонах:

Ø пасажирів, які займають нижні місця, - в рундуках купе;

Ø пасажирів, які займають верхні місця, - на третіх полицях плацкартних вагонів, у нішах купейних вагонів, на верхніх спеціальних полицях спальних вагонів;

у пасажирських загальних вагонах:

Ø пасажирів, які займають непарні місця, - в рундуках під сидіннями;

Ø пасажирів, які займають парні місця та місця з літерою "а", - на третіх полицях купе;

у поїздах категорій "Регіональний поїзд", "Регіональний експрес", "Інтерсіті" та "Інтерсіті+":

Ø під сидіннями та на боковій верхній полиці вагона;

Ø на спеціально обладнаних місцях для ручної поклажі.

Забороняється розміщення ручної поклажі в тамбурах вагона, коридорі салону та проходах купе.