ЗАПОРІЗЬКИЙ ПРОФЕСІЙНИЙ ЛІЦЕЙ ЗАЛІЗНИЧНОГО ТРАНСПОРТУ - 26ОП Організація перевезення пасажирів у приміському сполученні

26ОП Організація перевезення пасажирів у приміському сполученні

 

32.15. Дитина до 6 років перевозиться з дорослим пасажиром безплатно без придбання квитка. При прямуванні більшої кількості дітей до 6 років пасажир повинен додатково придбати дитячий квиток на кожну дитину, крім однієї.

32.16. Для перевезення дитини від 6 до 14 років пасажир повинен придбати дитячий квиток.

32.17. Діти до 14 років допускаються до перевезення в приміських поїздах тільки в супроводі дорослих.

32.18. Вартість пільгового проїзду для дітей віком від 6 до 14 років становить 75%  від вартості повного квитка.

32.19. Для проїзду пасажирів з дітьми, осіб з інвалідністю та пасажирів похилого віку в складі приміського поїзда можуть виділятись окремі купе, про що власники поїзда (вагона) інформують відповідними написами.

32.21. У період строку дії квитка пасажир може здійснити поїздку будь-яким приміським поїздом, що курсує у даному напрямку.

32.22. До закінчення поїздки пасажир повинен зберігати квиток і пред'являти його за вимогою осіб, які здійснюють контроль, у тому числі на станції призначення пасажира.

32.23. Пасажирам надається можливість користуватись всіма санітарними вузлами.

32.24. Паління у вагонах (у тому числі в тамбурах) забороняється.

32.25. Під час руху поїздки пасажирам, на їх бажання, може бути надана послуга з продажу періодичних видань.

Стороннім особам вести торгівлю в поїздах не дозволяється.

32.26. У зимовий час вікна вагонів приміських поїздів відкривати забороняється.

У літній та перехідний період вікна можуть відкриватися пасажирами з правого боку за рухом поїзда за згодою пасажирів.

32.27. Загублені квитки не поновлюються.

32.28. Пасажир видаляється з поїзда в таких випадках:

а) якщо пасажир перебуває в явно вираженому нетверезому стані та порушує при цьому правила проїзду і громадський порядок. Видалення такого пасажира провадиться провідником вагона, а в разі виявлення опору і непокори - працівником поліції;

б) якщо пасажир перебуває в стані захворювання та потребує медичної допомоги. У цьому разі пасажира з його речами видаляють з поїзда на найближчій станції за обов'язкової участі медичного персоналу;

в) при виявленні перевезення пасажиром заборонених до перевезення предметів та речовин.

32.29. Приміський квиток для проїзду "туди" чи "назад" дійсний до 24-ї години дня, зазначеного в квитку.

32.30. Приміський квиток для проїзду "туди і назад" дійсний: при прямуванні "туди" - до 24-ї години дня, указаного в квитку, для зворотного виїзду - упродовж доби, не рахуючи дня видачі, а також вихідних та святкових днів. У всіх випадках приміські квитки дають право проїзду на одну поїздку "туди" і одну поїздку "назад" у період їх дії.

32.31. Якщо строк дії приміського квитка, у тому числі абонементного, закінчується на шляху прямування пасажира, то квиток зберігає дію до прибуття пасажира на станцію призначення.

Строк дії абонементних квитків указується на квитках.  

32.32. Абонементні квитки "вихідного дня" дійсні для проїзду по п'ятницях, суботах, неділях, понеділках, передсвяткових і святкових днях на будь-якій дільниці між станціями, указаними у квитку.

32.33. Поїздка пасажира має розпочатися від станції, зазначеної у квитку, або на одній з проміжних станцій за маршрутом прямування пасажира.

32.34. Під час посадки та проїзду в приміському поїзді, який обслуговується поїзними бригадами, пасажир зобов'язаний пред'являти працівнику поїзної бригади квиток.

Пасажир, який здійснює поїздку за пільговим квитком, зобов'язаний пред'являти квиток та оригінал документа, що підтверджує право на такий проїзд.

32.35. Пасажири без квитків чи з такими квитками, які мають ознаки підробки, виправлення, з ручною поклажею більше встановлених норм та з перевищенням розмірів, установлених для ручної поклажі, у вагон не допускаються.

32.36. У приміських поїздах без нумерації місць у вагоні кожний пасажир самостійно займає одне вільне сидяче чи стояче місце.