ЗАПОРІЗЬКИЙ ПРОФЕСІЙНИЙ ЛІЦЕЙ ЗАЛІЗНИЧНОГО ТРАНСПОРТУ - 23БП - Планування пасажирських вагонів різних категорій.

23БП - Планування пасажирських вагонів різних категорій.

Класифікація та планування  пасажирських вагонів. Парк пасажирських вагонів повністю складається з суцільно металевих вагонів, з яких 86% призначені для перевезення пасажирів  і 14% парку вагонів – для додаткового призначення (вагони-ресторани, багажні, поштові, поштово-багажні та службові).  Вагони класифікуються на :  

Не купейні  (моделі 61-821);  

Купейні на 36 пасажирів (тип 47, побудови Германії);  

Купейні на 32 пасажирів (2-х та 4-х купе);  

Вагон відкритого планування (на 68 місць);  

Не купейні вагони     

Пасажирське приміщення не купейних вагонів (рисунок 2) на 54 спальних місць розділено перегородками на дев'ять відкритих шестимісних відділень (6), у яких у два яруси (внизу і зверху) розташовано шість спальних місць - чотири у поперек вагона і два вздовж нього це бокові місця відносно проходу. Над кожною парою спальних місць розташована третя полиця - багажна. Під вікном, проміж поперечних спальних місць закріплено столик.    Вагони мають службове приміщення (4), купе для провідників (5) котельне відділення (2) два туалети (7), два тамбури (1) , два малих коридори (3) і (8) .


Купейні вагони

Для забезпечення комфортабельних умов пасажирам створюються купейні вагони. Більшістю вони мають по дев'ять чотири- (рисунок 3а) , три- , або двомісних купе (рисунок 3в). Деякі більш комфортні вагони мають збільшені розміри купе, у них вісім двомісних купе з м'якими місцями і умивально-душеві відділення на кожну пару суміжних купе (рисунок 3б). Міжнародні перевезення в країнах Західної Європи і Азії здійснюються у високо комфортабельних вагонах розміри поперечного обрису якого відповідають габариту 03-ВМ (РПД- Ріс Regolamento Internationale carrzee**). ** РІЦ - Міжнародна згода про взаємне користування пасажирськими і багажними вагонами в міжнародному сполучені.


Відкриті вагони

Особливістю вагонів відкритого типу (рисунок 4) є те, що у салоні для кожного пасажира встановлено м'які зручні крісла (6) на 68 місць з механізмом, який забезпечує досить зручну змінну кута фіксації положення спинки. На кожній спинці крісла з повздовж усього салону, вище вікон, встановленні полки для багажу. В кузові розташовано два тамбура (2), два туалети (3) (по кінцях вагона), службове (4) і пасажирське (5) приміщення, а також котельне відділення (1). В службовому приміщені розташовано крісло, стіл і щит електрообладнання. У деяких вагонах, обладнаних електричним опаленням, на місці котельного відділення, розташовано приміщення для миття посуду. Частина таких вагонів має буфетне відділення, в якому розташовано електричне обладнання для підігріву води, їжі, варіння сосисок, кофе і інше обладнання. У таких вагонів зменшена кількість пасажирів.

Схема місць пасажирських вагонів